Žiri za dodjelu nagrade u kategoriji
Realizovano djelo i Studentski rad
Jedan od najznačajnijih slovenačkih arhitekata. Diplomirao je 1973. na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani, pod mentorstvom prof. Edvarda Ravnikara. Bio je dekan Arhitektonskog fakulteta u Ljubljani, gdje kao redovni profesor predaje u oblastima urbanizma i arhitekture. Dobitnik je brojnih nagrada kao što su: Borbina nagrada, Prešern Award, Nagrada Salona arhitekture u Beogradu, Nagrada Arhitektonski dogadjaj godine (Beograd, 2011), European Architectural Award u Londonu, Platinum Pencil – nagrada slovenačke Komore zaarhitekturu i prostor.
Diplomirao je na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu (1986). Profesionalni angažmani u IMS-u, Energoprojektu, CIP-u i od 1989. godine u arhitektonskom birou prof. W. J. Krings u SR Nemačkoj. Od 1992. godine radi u sopstvenom birou, a 2007. sa Jelenom Ivanović Vojvodić osniva BIRO.VIA. Od 2014. angažovan u profesorskom zvanju na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonski fakultet.
Član je upravnih odbora Društva arhitekata Beograda, Muzeja istorije Jugoslavije, DOCOMOMO Srbija, Fondacije Arhitekta Ivanka Terzin, član Udruženja arhitekata Srbije, Planske komisije za arhitektonsko oblikovanje Skupštine grada Beograda kao i organizacionog tima Beogradske internacionalne nedelje arhitekture.
Angažovan na projektovanju stambenih i rezidencijalnih objekata, hotela, poslovnih i trgovačkih centara, sportskih objekata različite namene, adaptacijama i rekonstrukcijama objekata, enterijera javnih i privatnih prostora i dr.
Hrvatski arhitekta i profesor na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu. Stručno se usavršavao tokom 1989., 1992. i 1993. god. u Beču (ILBAU-G.m.bH) i Štutgartu (Biro Laage&Partner, BiroBehnisch&Partner). Sa Gordanom Domić 1993. god. osniva arhitektonski biro ARK. Vanredni profesor na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu postaje 2007. god., a bio je i dekan od 2011. do 2018. godine. Višestruko je izlagao na autorskim i kolektivnim izložbama, a učestvovao je na stručnim i naučnim skupovima. Uz pedagoški rad, te naučno-istraživački rad koji je usmjeren na istraživanje modela stanovanja za starije te tipskih modela sportskih objekata, autor je i koautor više nagrađivanih rješenja na arhitektonskim konkursima, te realizacija stambenih, poslovnih, zdravstvenih, sportskih i školskih objekata.
U kategoriji Kritičko-teorijski tekst:
Slobodan Mitrović
Arhitekta Josip Slade Šilović, Graditeljska djela u Knjaževini Crnoj Gori 1877-1900
U kategoriji Realizovan djelo:
AIM Studio d.o.o., Ivan Milošević
Rekonstrukcija obalne zone u Sutomoru
U kategoriji Studentski rad:
Mirko POPOVIĆ, Žaklina NJEŽIĆ
Trg Golootočkih žrtava u Podgorici
U kategoriji Realizovan djelo:
Sanja Vlahović Savić
Urbanistički razvoj Podgorice diskontinuitet veze grada sa rijekama
U kategoriji Studentski rad:
Divna STANOVIĆ, Anđela DRAGIŠIĆ, Aleksandra Čobeljić
Nexus – konkurs ”Ethiopian Satellite preschools”
Sara STOJKANOVIĆ
Dječije pozorište: generativni dizajn
Ksenija RAKOČEVIĆ, Sara PEROVIĆ, Nađa MILAŠ
Travel Line
Žiri za dodjelu nagrade u kategoriji
Kritičko-teorijski tekst
Hrvatski arhitekta i profesor na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu. Diplomirao je (1978), magistrirao (1994) i doktorirao (2000) na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Dobitnik je Fulbright Visiting Research Award zapostdoktorsko istraživanje na College of Environmental Design UC Berkley, na kojem predaje na novoustanovljenim izbornim kolegijima, a bio je i gostujući profesor na univerzitetima u Crnoj Gori (Arhitektonski fakultet UCG; Fakultet Politehnike UDG) i Meksiku (Universidad Juárez Autónoma de Tabasco; Universidad Popular Autónoma del Estado de Puebla; Anahuac Mayab University; Tecnologico de Monterrey.). Autor je više naučnih knjiga i univerzitetskih udžbenika. Član je uredništva dva međunarodna časopisa, i izlagao je na više od 30 naučnih i stručnih skupova u Hrvatskoj i inostranstvu. Za knjigu Englesko-hrvatski stručni pojmovnik za urbaniste, prostorne planere, arhitekte i krajobrazne arhitekte 2015. god. dobio je Državnu nagradu za znanost u Hrvatskoj.
Zaštićena prava © 2024 Bozidar Milic